hotell.jpg
Hernö Gin Hotell, Härnösand 
Totalentreprenör
Byggstart 2022
 
IMG_0371_edited_edited.jpg
IMG_0371_edited_edited_edited.jpg

Om företaget

2007 startades byggföretaget JASAB.

Sedan dess har vi utfört många projekt som vi är väldigt stolta över. Vi bygger för framtiden och för ett hållbart samhälle. 

Vi är det lilla företaget med det stora engagemanget. Vi är en effektiv producent med kompetenta medarbetare som agerar långsiktigt i samarbetet med våra kunder. Vi erbjuder kunderna en hög servicegrad och leveranssäkerhet, vi arbetar alltid för att uppnå kundens alla önskemål och behov. 

 

Vårt säte finns i Härnösand. Vår huvudsakliga geografiska marknad sträcker sig från Gävle/Dalarna till Västerbotten där kunderna är professionella beställare inom offentlig sektor och inom det privata näringslivet. 

JASAB sysselsätter i dagsläget runt 30 hantverkare och tjänstemän och bolaget omsätter årligen cirka 90 miljoner sek.

JASAB har tilldelats kreditratingen AAA för högsta kreditvärdighet.  

 

VÅRA LEDORD 

Vi levererar i rätt tid och med hög kvalitet.

Vi har ordning och reda på våra arbetsplatser.

Vi har yrkeskunnig personal som tar stort ansvar.

 

KVALITET

Vi arbetar alltid för att uppnå våra kunders alla önskemål och behov.

Vårt kvalitetsarbete genomsyrar hela vår verksamhet, från projektering, till produktion och överlämning. Genom hela byggprocessen står kvaliteten i centrum. 

Vårt mål är alltid att leverera resultat med hög standard och med kravuppfyllelse som överträffar våra kunders behov och förväntan. 

 

 

LÄS MER
 
 

 

BLI EN DEL AV VÅRT TEAM

Vi letar alltid efter talangfulla personer som vill följa med på vår resa. Skriv några rader om dig själv och dina färdigheter, och varför din expertis passar på just JASAB.

Läs mer här om våra lediga tjänster.

Kontaktpersoner

 

Anders Skogström

VD

0611-50 58 32

070-697 31 20

anders@jasab.se

Johan Gunnarfelt

Arbetsledare

0611-50 58 35

070-698 53 11

johan@jasab.se

Henric Bredin

Arbetsledare

070-642 58 35

henric.bredin@jasab.se

Fredrik Skogström

Arbetsledare - projekt / service

076-803 70 83

fredrik@jasab.se

David Varg

Arbetsledare - projekt / service

0611-50 58 36

070-265 11 66

david@jasab.se

Eva Vackerö 

Ekonomi / löner

0611-50 58 34

eva@jasab.se

 

JASAB STÄD

Anna & Monika

Städ

0611-50 58 38

070-666 95 63

stad@jasab.se

 

JASAB PLÅT

Stefan Broman

Arbetsledare Plåt

070-637 88 19

stefan.broman@jasab.se

Lars Broman

Arbetsledare Plåt

070-577 01 63

lars.broman@jasab.se

 

 

KONTAKTA OSS

Växel: 0611-50 58 30

info@jasab.se

Tack! Vi återkommer så snart vi kan.

 

Besök oss

Jägaregatan 4b

871 42 Härnösand

Mån - Fre  07.00 - 16.00